fbpx

Tvarumas – vienas populiariausių mados ir dizaino kontekste vartojamų žodžių, dėl kurio vieningos reikšmės globaliai diskutuoja industrijos profesionalai.

popup.lt platformai ši sąvoka reiškia pozityvų dizainerių kūrybos progresą ir nuoseklius žingsnius, ieškant gamtai draugiškų sprendimų bei skatinant sąmoningą vartojimą. Ekologiškų, perdirbtų ar mažiau aplinką teršiančių medžiagų naudojimas, vietinės gamybos procesai bei sąmoningo vartojimo filosofija – tai pagrindiniai atspirties taškai, žengiant tvaresnės ateities link.

Per veiklos metus, bendraudami su skirtingų sričių dizaineriais, įsitikinome, kad tvarumas apima itin platų vartojimo sričių spektrą. Džiugu, kad lietuvių dizaino ženklai sparčiai tobulėja, į savo gamybos procesus įtraukdami vis daugiau inovatyvių ir aplinką tausojančių sprendimų. Į tvarumą orientuota veikla dizaino ženklam tampa ne trumpalaikių iniciatyvų išpildymu, o integruota ženklo vystymo dalimi.

Drabužiai, pagaminti iš tekstilės likučių, perdirbtų medžiagų ar sojų vaško žvakės, išlietos į indelius, kurių gamybai naudojami panaudoti stiklo buteliai – tai tik keli pavyzdžiai, iliustruojantys skirtingų tvarumo principų pritaikymą kuriant dizaino objektus. Šie įkvepiantys pavyzdžiai džiugina bei skatina ieškoti ne visuomet lengviausiai atrandamų sprendimų.

popup.lt platformoje kiekvienas dizaineris, įvertinęs savo gamybos procesus, nusprendžia, kiek jo pristatomas produktas yra tvarus. Tvarumo kategoriją atitinkantis produktas gali būti pagamintas iš perdirbtos tekstilės, jos atliekų, mažesnę žalą aplinkai darančių medžiagų, naudojant rankų darbą ar vietinius gamybos išteklius.

Į mados ir dizaino tvarumą žvelgiame kaip į nuolatinį mokymosi procesą, kuriame nuoseklūs žingsniai ir eksperimentai atneša pozityvius pokyčius.