fbpx

Staiga visi atsibudome pasikeitusiame pasaulyje ir daugelis kiekvieną dieną galvojame, kaip galime palaikyti Ukrainą.

Visi sekame informacijos srautą, dešimtyse skirtingų kanalų, o šis srautas nesibaigia. Būtent jame išgirstame ne tik šokiruojančius faktus, bet frazes bei sakinius, kurie vos per keletą dieną, įgyja naują, simbolinę reikšmę.

Vasario 25 d. išgirdome Ukrainos pasieniečių drąsą frazėje Ruskij vojenyj karabl, idi nahui!

Šie žodžiai įgyja itin ryškią simbolinę reikšmę, kuri, mūsų nuomone, šiandien jau apima ne tik veiksmus, susijusius su šalies agresorės kariniais žingsniais. Todėl naudojame frazę, siekdami platesnio konteksto.

Ruskij karabl, idi nx! – mums ši frazė reiškia aiškią poziciją ir solidarumą Ukrainai ne tik prieš karinę agresiją. Ši frazė padeda kalbėti apie dezinformaciją, interneto trolius ir kitas šalies agresorės veikimo formas, kurių stebime vis daugiau.

popup.lt marškinėliai su užrašu Ruskij karabl, idi nx! mūsų komandai tampa įrankiu prisidėti prie paramos Ukrainai taip, kaip šią akimirką galime mes bei mūsų bendruomenė. 

Ši frazė skamba plačiai, nebijant keiksmažodžio, kurį anksčiau viešojoje erdvėje pakeisdavo subtilus nutylėjimas ar kelios žvaigždutės. Šiandien siunčiame ir virtualų, draugišką bei palaikantį, kumštį ir Lietuvos kalbininkams, kurie šios frazės naudojimui viešoje erdvėje atsisako bet kokios cenzūros.

Visi už marškinėlius surinkti pinigai bus skirti organizacijos „Blue/ Yellow for Ukraine“ veiklai. Džiaugiamės ir dėkojame prisidedantiems prie šios akcijos savo darbu bei paslaugomis: fotografas Kęstutis Žilionis, modeliai Aistė Diržiūtė ir Rolandas Biržys, pakuotėscentras.lt ir visiems besidalijantiems, dėvintiems, palaikantiems. Išlikime išvien drauge!

Kovo 1-ąją už jūsų įsigytus marškinėlius pervedėme “Blue/Yellow for Ukraine” 2740 eur. Tikimės, jog tai tik pradžia.