fbpx

Drabužiai turi palengvinti mūsų gyvenimą – būtent šis vertybinis žvilgsnis geriausiai perteikia Linos Andriukonės kūrybą. Minimalistinėje estetikoje ir subtiliose detalėse grožio ieškanti dizainerė funkcionalią madą jungia su aiškiomis asmeninėmis vertybėmis, kurios atsispindi kiekviename Linos kūrinyje.

Trumpai papasakok kaip priėmei sprendimą kurti savo vardo mados prekės ženklą?

Nenorėjau kurti specifinio prekės ženklo, nes esu dizainerė ir pasilieku sau galimybę kurti tai, kas man gražu bei ką jaučiu. Todėl dirbu naudodama tiesiog savo vardą ir pavardę. Mano kuriami drabužiai atitinka mano gyvenimo būdą: jie minimalistiniai, lengvi, neįpareigojantys ir derantys tarpusavyje. Aš manau, jog mano prekės ženklas atspindi mano skonį, asmeninę estetiką ir požiūrį į gyvenimą, todėl jis ir pavadintas mano vardu.

Lina, tavo kūryboje vyrauja aiški minimalizmo estetika. Kodėl pasirinkai būtent šią kūrybos kryptį?

Taip, minimalizmas yra mano kūrybos ašis, o ir aš pati esu visiška minimalistė. Savo darbu noriu skatinti žmones eiti būtent šia kryptimi. Manau, kad drabužiai, kaip ir visa likusi buitis, turi palengvinti mūsų gyvenimą. Drabužiai turi būti paprasti bet kokybiški, atitikti gyvenimo būdą, bei asmenybę. Taip pat kai garderobą sudaro lengvai tarpusavyje derinami stiliaus elementai, drabužių reikia visai nedaug, nes su kiekvienu iš jų jautiesi gerai ir užtikrintai. Aš grožį randu paprastume bei subtiliose detalėse.

Ar pati dažnai dėvi savo kūrybos drabužius? Galbūt galėtum įvardinti keletą stiliaus akcentų, kurie tau atstoja savotišką uniformą?

Dėviu tik savo kurtus drabužius, o kuriu tik tai, ką noriu nešioti pati. Tai mano gyvenimo būdui pritaikyti rūbai, kuriuos dėviu ir siūlau nešioti kitiems. Jei einu šokti salsą ir noriu užsidėti palaidinę plika nugara bei patogias kelnes, sukuriu tokį derinį, jei užsiiminėju joga, sukuriu kostiumą, skirtą šiai praktikai, vedžiodama šunį noriu patogaus sportinio kostiumo, kuris tiktų ir mieste gerti kavą, ir vaikščioti miške. Taip ir gimsta visi mano rūbai. Kadangi pati dėviu tik savo kurtus drabužius, jie visi atspindi mane: mano asmeninę stilistiką bei gyvenimo būdą.

Tvarumas, vis dar sunkiai apibrėžiama sąvoka. Kaip pati supranti tvarumo reikšmę?

Tikriausiai minimalizmas ir yra tikrasis tvarumas. Sąmoningas, selektyvus vartojimas, pertekliaus mažinimas – man tai yra tvarumas. Ar tikrai mums reikia tiek rūbų? Šia tema turiu tiek daug pasakyti, kad gal vieną dieną gims knyga. Teisingai išsirinkę minimalų skaičių sau tinkančių, tarpusavyje derančių rūbų, mes tapsime žymiai tvaresni, nei pirkdami tiek pat daug ekologiškai pagamintų daiktų. Manau, jog būtume tvaresni išsirinkę vienas, visiems gyvenimo atvejams tinkančias kelnes ir tris prie jų derančias palaidinės, nei keturias kelnes ir dešimt ekologiškos medvilnės palaidinių. Mano nuomone, tik mažiau ir atsakingiau vartodami galime kažką pakeisti.

Šiais metais pradėjai daugiau eksperimentuoti su lino audiniu. Kodėl pasirinkai būtent jį?

Linas yra nuostabus, visiškai natūralus audinys. Iš tiesų jis tinkamas tiek vasarai, tiek žiemai – kai reikia vėsina, kai reikia sušildo. Matau, jog dar sudėtinga rasti modernių, šios dienos tendencijas atspindinčių lino rūbų. Man norisi liną atvesti ir į jaunesnio žmogaus spintą.

Kokia, tavo nuomone, turi būti žmogaus spinta? Kokią filosofiją puoselėji pati?

Svarbiausia, jog rūbų spinta atspindėtų individualų žmogaus gyvenimo būdą ir absoliučiai kiekvienas rūbas džiugintų, idealiai tiktų prie individualios figūros bei asmeninės estetikos. Dar labai svarbu, jog rūbai derėtų tarpusavyje, tuomet rūbų reikės itin mažai ir tai stipriai palengvins apsirengimo įpročius.

Kaip atrodo tavo kūrybos studija? Ar ji atspindi tavo asmenybę?

Mano studija yra itin minimalistinė, ji man leidžia susikaupti ir lengvai panirti į kūrybą. Neapkrauta erdvė man yra labai svarbi.

Ar kuri tyloje, ar skambant mėgstamai muzikai?

Kuriu su savo mėgstama muzika. Spotify platformoje galite rasti šią muziką ir panirti į mano vaibą.

Gyveni pajūryje. Ar manai, kad gimtoji Klaipėda daro įtaką tavo kūrybai?

Vienareikšmiškai – taip. Oras, vėjas, jūra, laisvė, gamta, ramybė – visa tai tikrai atsispindi mano kūryboje.

Tavo kasdieniai ritualai, padedantys pasiruošti darbo dienai?

Keliuosi anksti, leidžiu sau neskubant pasiruošti dienai, ilgai geriu kavą, ramiai suplanuoju ir apgalvoju dienos darbus. Rytai man itin svarbūs ir malonūs.

Ko tikiesi iš šios vasaros?

Tikiuosi sutikti daug naujų žmonių ir užkrėsti juos minimalizmo virusu.

Kaip apibūdintum vasaros sezono spintos kapsulę? Kokie būtiniausi jos akcentai?

Suknelė, pritaikyta visiems gyvenimo atvejams, lininis laisvalaikio kostiumas, braletės, tinkančios tiek degintis, tiek eiti į miestą bei stora šilta liemenė vėsiems vasaros vakarams.

Kaip manai, ar vietos dizainerių tarpe stiprėja bendruomeniškumo jausmas?

Žinoma! Mums labai svarbu būti kartu, dalintis džiaugsmais ir sunkumais, kartu mes stipresni!

Domo Rimekos nuotr.