Tvarios mados ir dizaino vartojimas, sveikos mitybos principų paieškos bei aplinkai mažiau kenksmingų medžiagų naudojimas – tai temos, į kurias reikia atkreipti dėmesį, siekiant prisidėti prie kovos su klimato krize. Rugsėjo mėnesį Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune ir MO muziejuje Vilniuje vyksiančių „Smart Pop Up“ renginių organizatoriai pataria, kaip palaipsniui visi galime priimti sąmoningesnius sprendimus ir tapti draugiškais mus supančiai aplinkai.

Tvarios mados ir dizaino vartojimas, sveikos mitybos principų paieškos bei aplinkai mažiau kenksmingų medžiagų naudojimas – tai temos, į kurias reikia atkreipti dėmesį, siekiant prisidėti prie kovos su klimato krize. Rugsėjo mėnesį Mykolo Žilinsko dailės galerijoje Kaune ir MO muziejuje Vilniuje vyksiančių „Smart Pop Up“ renginių organizatoriai pataria, kaip palaipsniui visi galime priimti sąmonin-gesnius sprendimus ir tapti draugiškais mus supančiai aplinkai.

Rinkitės tvarią madą ir dizainą

Šiuo metu mados industrija yra viena labiausiai aplinką teršiančių pramonės šakų pasaulyje. Galima pastebėti, kad paskutiniu metu daugėja dizaino ženklų, kurie reaguodami į šią problematiką vadovaujasi tvarios gamybos principais. Lietuvių dizaineriai neatsilieka nuo šios teigiamą įtaką kuriančios pasaulinės tendencijos ir savo kūryboje vis plačiau naudoja tvariais būdais išgautas ilgaamžes medžiagas bei išskiria funkcionalaus dizaino svarbą. Naudinga įsivertinti ne tik prekės kainą, bet ir kiek kartų praktiškai panaudosime rūbą ar aksesuarą. Juk tą pačią stiliaus detalę dėvint kelis sezonus iš eilės galima ne tik finansiškai sutaupyti, bet ir prisidėti prie sąmoningesnio vartojimo.

Kasdieninėje buityje atraskite vietos aplinkai draugiškiems daiktams

Tikriausiai dauguma iš mūsų pripažintų, kad esame pripratę gyventi patogiai, o daiktai padeda pasiekti norimą komforto lygį. Deja, daugybė kasdien mus supančių objektų yra pagaminti naudojant plastiką bei kitas medžiagas, kenksmingas mus supančiai gamtai. „Smart Pop Up“ komanda pabrėžia, kad skyrus šiek tiek laiko paieškoms, galima lengvai atrasti inovatyvius, kasdien pritaikomus daiktus, kurie tausoja aplinką. Daugkartiniai pakavimo maišeliai, bičių vaško servetėlės ar metaliniai šiaudeliai – tai tik keli pavzydžiai, kaip nesunkiai galima atrasti tvaresnes reikalingos produkcijos alternatyvas.

Į mitybą įtraukite kuo daugiau vietinės produkcijos ir maistingų medžiagų

Popup.lt komanda pastebi, kad lietuviškų ženklų kūrėjai jau keletą metų iš eilės sėkmingai plečia lengvai prieinamą kokybiškų maisto produktų asortimentą. Vietinės produkcijos kūrėjai kviečia atsigręžti į tikrąją mūsų vartojamų maisto produktų vertę ir siūlo be didelių pastangų savo mitybos racioną papildyti organizmui naudingomis medžiagomis. Patiekalai iš Lietuvoje užaugintų daržovių derliaus ar eksperimentai su kiek rečiau sutinkamais produktais, tokiais kaip gilių kava, gali tapti puikia pradžia formuojant pozityviai kūną veikinčius įpročius.

„Smart Pop Up“ Kaune vyks rugsėjo 5-6 d., Mykolo Žilinsko dailės galerijoje.
Į Vilnių „Smart Pop Up“ persikels rugsėjo 12-13 d. ir renginio svečiai bus laukiami MO muziejuje.