Šį savaitgalį MO muziejaus erdvė taps vieta, kurioje vilniečiai ir miesto svečiai bus kviečiami sužinoti daugiau apie sąmoningą vartojimą, atsakingai kuriamą dizainą, klimato krizės daromą žalą bei sveiką gyvenimo būdą. Tvaraus dizaino kūrėjus, aplinkosaugos entuziastus, menininkus ir sveikos mitybos šalininkus po vienu stogu suburs unikalaus formato „Smart Pop Up“ renginys.

Visą savaitgalį vyksiantį „Smart Pop Up“ organizuojanti popup.lt komanda klimato krizės nebelaiko diskusijos objektu, bet atsakymų, kaip kiekvienas iš mūsų gali pradėti vartoti atsakingiau, kviečia ieškoti kartu. MO muziejaus erdvėje įsikurs pagal tvarios gamybos principus kuriantys drabužių, juvelyrikos bei galanterijos dizaineriai, sveiko maisto produktus pristatantys ženklai, o viso renginio metu bus galima klausytis aktualios tematikos pranešimų.

 „Sąmoningas vartojimas apima daug kasdienio gyvenimo krypčių. Dėl šios priežasties MO muziejuje atskira erdvė bus skirta tvarios mados, dizaino kūrėjų darbams, o įvairių sričių profesionalai abi renginio dienas kvies sužinoti naudingos informacijos ir diskutuoti. Nuomonės formuotoja Gintarė Gurevičiūtė pasakos apie grožio standartus ir savivertę, tvaraus verslo „Urban Earth Lovers“ įkūrėjos kalbės apie aplinkai draugišką gyvenimo būdą, o „glasses on“ atstovai pranešimo metu parodys ekologiškų akinių gamybos procesą bei papasakos apie akinius, gaminamus iš biomedžiagų“, – teigia popup.lt renginių organizatorė Erika Paulė.

MO muziejaus erdvėje renginio svečiai šį savaitgalį kviečiami ne tik atrasti ir įsigyti kokybiško, tvaraus dizaino objektų, sužinoti daugiau apie minimalistinį gyvenimo būdą bei rūšiavimo svarbą, bet ir turiningai praleisti laisvalaikį, dalyvaujant interaktyviose veiklose. Organizatorių teigimu, būtent taip „Smart Pop Up“ renginio svečiai galės praktiškai iš arčiau susipažinti su sąmoningo vartojimo pavyzdžiais.

 „Šį šeštadienį startuojantis „Smart Pop Up“ renginys yra platforma, skirta mokytis, diskutuoti ir praktiškai atrasti, kaip sąmoningo vartojimo ir sveikos gyvensenos idėjas galime nesunkiai pritaikyti kiekvieną dieną. MO muziejaus skulptūrų parke įsikurs maisto erdvė, kurioje, klausantis muzikos ir mėgaujantis pozityvia atmosfera, lankytojai galės išbandyti pagal sveikos mitybos principus pagamintą maistą. Renginio metu taip pat vyks edukacinės antrinio dizaino dirbtuvės, bus galima pasinaudoti mobiliu „USAD“ taromatu. „glasses on“ komanda organizuos akinių remonto dirbtuves, kurių metu antram gyvenimui bus galima prikelti senus akinius, taip praktiškai parodant, kad naujo daikto pirkimas ne visuomet yra geriausias sprendimas“, – pasakoja vienas iš „Smart Pop Up“ organizatorių Domas Monkevičius.

„Smart Pop Up“ vyks rugsėjo 14 – 15 d., MO muziejuje, Pylimo g. 17, Vilnius.