MO muziejaus kino salė, I aukštas

 

Rugsėjo 14 d. šeštadienis 

11.00 – 11.45

„Aplinkai draugiški sprendimai: švaresnė gamta, storesnė piniginė“

Pranešėja: Vaida Griškevičienė / Žaliasis taškas

Ekologė, VšĮ „Žaliasis taškas“ partnerė, padedanti skleisti atsakingo vartojimo, gamtos tausojimo, atliekų rūšiavimo idėjas.

Apie: Rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kuria kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos Lietuvoje mažinimo. Rūšiuojant atliekas, jos nepatenka į sąvartynus, o yra perdirbamos ar naudojamos energijai išgauti, todėl mažiau teršia mūsų aplinką. Kiekvieno mūsų indėlis – labai svarbus! Įvairiomis priemonėmis ir projektais siekiame ne tik skatinti gyventojus rūšiuoti, tačiau ir didinti ekologinį sąmoningumą bei ugdyti tvarius kasdienius įpročius, kuriais tausotume savo sveikatą bei aplinką.

Pranešimas skirtas visuomenei, ypač neprisiruošiantiems, bet galvojantiems pradėti rūšiuoti atliekas, taip pat tiems, kuriems trūksta argumentų pradėti rūšiuoti atliekas.

12.00 – 12.45

“Kaip miego ir jo kokybės stoka daro mus lėtais, storais, irzliais ir vienišais”

Pranešėja: Rūta Kisieliūtė / Bedroommood

Institute of health Sciences (UK ir IE) obsolventė, certifikuota Mitybos ir gyvensenos coačerė. „Bedroommood“ patalynės prekės ženklo marketingo vadovė.

Apie: Pranešimo metu apžvelgsime kaip miegas ir jo stoka tiesiogiai veikia mūsų fiziologiją, bei emocinį gerbuvį. Apžvelgsime pagrindines klaidas, kurios ‘nesąmoningai’ daromos, kurios įtakoja miegą, jo kokybę, trukmę, tęstinumą ir kaip jų išvengti.

Pranešimas skirtas visiems, kurie rūpinasi savo fiziniu ir emociniu gerbūviu ir domisi sužinoti šiek tiek daugiau apie miego ir kūno fiziologines sąsajas.

13.00 – 13.45

“Tvarūs aplinkos pokyčiai”

Pranešėjas: Rokas Laukineitis/ Girion.lt

Kelias į dabartinę veiklą prasidėjo nuo vaikystės vasarų kaime.  Statiškoje lokacijoje pasireiškianti gamtos dinamika padėjo suprasti,  kad tik nuoseklūs ir tęstiniai pokyčiai gali užtikrinti tvarią aplinką.   Miškininkystės ir Taikomosios Ekologijos žinios perpintos su sukaupta praktika ilgainiui tapo „Girion“ pamatu. 

Apie: Miškininkystės principų pritaikymas – laipsniškas atsparių želdinių formavimas. Mus supančios ekosistemų puoselėjimas – būdai žaliosiose erdvėse mažinti priežiūros kaštus didinant biologinę įvairovę.  Sklypo tvarkymas ir pasiruošimas statyboms – drastiškas želdinių eliminavimas VS nuoseklūs pokyčiai. Tipiško sodo evoliucija: ar tanki veja, vaisiais apkibusios obelys ir vaiskiai žydinčios gėlės išlaiko aktualumą?  Tvari aplinkos priežiūra – nulinis co2 pėdsakas.

Pranešimas skirtas randantiems įkvėpimą natūralioje gamtoje, zero-waste-minded, siekiantiems žaliosios autonomijos, DIY

14.00 – 14.45

“Aplinkai draugiškas ir minimalistinis gyvenimas”

Pranešėjos: Laura Prievelytė-Juknė ir Miglė Makuškaitė / Urban Earth Lovers

Edukuojančio ir tvaraus verslo Urban Earth Lovers įkūrėjos. Minimalistės, propaguojančios aplinkai draugišką gyvenimo būdą.

Apie: Laura ir Miglė skleidžia paprastumo, minimalizmo ir gamtai draugiško gyvenimo idėjas. Vadovaujasi atsakingo vartojimo, „zero waste“ ir „low impact“ požiūriu. Kartu atidarė Lietuvoje vieną pirmųjų zero waste laisvalaikio prekių parduotuvę Urban Earth Lovers, kuria edukuojantį ir tvarų verslą. Pranešimo metu Laura ir Miglė papasakos į buitį ir kasdienybę įsileido sąmoningą vartojimą. Pasidalins tvaraus verslo kūrimo iššūkiais.

Pranešimas skirtas miesto gyventojui, kuriam aktualios sąmoningo gyvenimo idėjos.

15.00 – 15.45

„Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų įpročių“

Pranešėjas: Danas Razbadauskas / glasses on

glasses on vadovas ir įkūrėjas

Apie: Pranešime apžvelgsime naujausiais tendencijas akinių gamybos pramonėje, papasakosime kaip gaminami akiniai iš biomedžiagos bei kokių ir kiek resursų reikia norint pagaminti akinius. Auditorijai parodysime ekologiškų akinių gamybos procesą, taip pat, supažindinsime su akinių pirkimo bei naudojimo tendencijomis, pateiksime įdomią statistiką ir įžvalgas. Pasidalinsime idėjomis, kaip kiekvienas nešiojantis akinius žmogus gali prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo.

Pranešimas skirtas korekcinių ir saulės akinių nešiotojams, kuriems svarbu sveikata ir ekologija.

16.00 – 17.45

KIKI FIT pristato: diskusijos apie figūrą, grožį ir gerą savijautą“

Moderatorės: Aušra Prasauskaitė ir Simona Trilikauskaitė / KIKI FIT

Apie: Naujienų portalas Kikifit.lt moderuos diskusijų erdvę, skirtą figūrai, grožiui ir gerai savijautai. 

16:00-16:35

„Maistas ir emocijos: kaip maistą paversti draugu, o ne priešu?“

Kristina Bondar / Emocinio ir intuityvaus valgymo specialistė

16:40-17:10

„Savivertė ir grožio standartai“

Gintarė Gurevičiūtė / TV laidų vedėja, influencerė

Gediminas Žilinskas / Fotografas

17:15-17:45

„Kaip keisti įpročius ir išmokti su savimi kalbėti draugiškai?“

Genovaitė Petronienė / Psichologė, psichoterapeutė

Diskusijos skirtos norintiems atrodyti ir jaustis geriau savo kūne – vieninteliuose savo namuose.

18.00 – 18.45

„Kanapės – sociokultūrinis paveldas bei tiltas į tvarią, sąmoningą visuomenę.“

 

Pranešėjas: Andrius Osadčis / Kanapinė krautuvė

 

Rugsėjo 15 d. sekmadienis

 

12.00 – 12.45

“Plastikinė ramybė. Pabusti iš bejėgiškumo sapno.”

Pranešėjas: Rolandas Žigonis / Roland Wing

Neužsisėdėjau korporatyviame pasaulyje ir nusprendžiau palikti stabilią karjerą. Išėjau iš madingo verslo kuris kadaise buvo svajone. Užplūdo nenumaldomas noras gilintis ir pažinti save, kilo daug egzistencinių klausimų. Iškeliavau ieškoti atsakymų Andų kalnuose ir Amazonės džiunglėse, susipažinau su vietiniais mokytojais, galios augalais bei šamanizmu. Šios dvasinės kelionės atvėrė savitą pasaulio matymą ir suvokimą. Subtiliojo pasaulio pajautimas ir atsisukimas į Motiną Gamtą tapo didžiuoju inspiracijos šaltiniu. Tik dėka šių patričių ir praktikų vedamas savo širdies įgyjau ryžto eiti savo, kaip kūrėjo keliu. Šiuo metu bendradarbiauju su „Trash Hero“ organizacija ir kuriu bei padedu skleisti žinią aplinkosaugos temomis.

Apie: Ši paskaita tai mano trumpas pasidalinimas. Kadaise buvau korporatyvaus pasaulio atstovas ir buvau užvaldytas tuščio troškimo veržtis į aukštumas. Kalbėsiu apie tai, kaip mano patirtys suteikė galimybę nusileisti ant žemės ir pamatyti realią mūsų planetos situaciją, išgirsti jos šauksmą. Tik šio matymo dėka, planetos išsaugojimas tapo prioritetu mano gyvenime, neatsižadant savo gyvenimo aistros – kūrybos. Klausimas „kaip mes galime prisidėti išsaugant gamtą?“ yra bejėgio pozicija, po žodžiu „mes“ slepiasi atsakomybės nebuvimas. Tačiau aš keliu klausimus skirtus sau pačiam – „kaip aš galiu prisidėti?“, „kuo aš galiu tapti?“  ir jaučiu, kaip įgyju potencialo veikti kuriant klestintį pasaulį, kuris yra harmonijoje su gamta. Nuolatos prisiimu atsakomybę už kiekvieną plūduriuojantį plastiko gabalėlį vandenyne, taip įgaunu ryžto jį iš ten ištraukti. Tokiu būdu išreikšdamas dėkingumą už galimybę vaikščioti šiuo nuostabiu perlu, vardu Žemė.

Pranešimas skirtas visiems norintiems plačiau pažvelgti į savo galimybes prisidedant prie tvaraus ir klestinčio pasaulio kūrimo.

13.00 – 13.45

„Dideli pokyčiai prasideda nuo mažų įpročių“

Pranešėjas: Danas Razbadauskas / glasses on

glasses on vadovas ir įkūrėjas

Apie: Pranešime apžvelgsime naujausiais tendencijas akinių gamybos pramonėje, papasakosime kaip gaminami akiniai iš biomedžiagos bei kokių ir kiek resursų reikia norint pagaminti akinius. Auditorijai parodysime ekologiškų akinių gamybos procesą, taip pat, supažindinsime su akinių pirkimo bei naudojimo tendencijomis, pateiksime įdomią statistiką ir įžvalgas. Pasidalinsime idėjomis, kaip kiekvienas nešiojantis akinius žmogus gali prisidėti prie gamtos puoselėjimo ir saugojimo.

Pranešimas skirtas korekcinių ir saulės akinių nešiotojams, kuriems svarbu sveikata ir ekologija.

 14.00 – 15.45

„Na ir karštis!“ 

Diskusijos dalyviai: 

Justas Kažys VU Geomokslų instituto docentas, klimatologas

Mila Monk, knygų “Namai be atliekų”, “Miško maudynės“ vertėja, miško gidė

Giedrius Bučas,  socialinės inciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, Reach for Change Pokyčių lyderis, socialinis verslininkas

Moderuoja: Drasida Žemaitė / leidykla „Dvi Tylos“

Apie: Diskusija apie klimato pokyčius Lietuvoje ir pasaulyje, asmeninių veiksmų galią ir kaip mums padėti gali miškas. 

Diskusija skirta besidomintiems klimato pokyčiais pasaulyje ir suprantantiems, kad turime kažko imtis; ieškantiems atsakymų kuo jie gali patys padėti planetai, kokių veiksmų imtis. 

16.00 – 16.45

“Aromaterapija aplinkos ir oro taršos mažinimui”

Pranešėja: Irma Vyšniauskienė / Kvapų namai

Aromaterapeutė, „Kvapų namų“ konsultantė, viena iš Lietuvos aromaterapeutų asociacijos įkūrėjų

Apie: Dabartinė masinė kosmetikos ir parfumerijos industrija kelia pavojų ne tik asmeninei žmogaus sveikatai tiesiogiai, bet ir stipriai prisideda prie aplinkos bei oro taršos. Aromaterapija, natūralios augalinės medžiagos gali būti natūrali alternatyva saugant save, gamtą, bet tuo pačiu neatsisakant grožio ir estetikos priemonių. Augalinės aktyvios medžiagos mums svarbios ne tik kosmetikos produktuose, bet ir natūraliai gamtoje, tad kalbėsime ir apie tai, kodėl svarbu saugoti biologinę įvairovę. 

Pranešimas skirtas kiekvienam, kas norėtų sužinoti, kaip jo kasdienė kosmetinė galėtų virsti nekenksminga tiek žmogui, tiek aplinkai!

17.00 – 17.45

“Kelias į priekį – žvilgsnis atgal”

Pranešėja: Vida Strasevičiūtė / Upcycled by LT

Viena iš tvarios mados iniciatyvos Upcycled by LT įkūrėjų ir dizainerių, savo kūrybą paskyrusi lėtosios mados vystymui Lietuvoje

Apie: Bendruomeniškumas, vertybės ir tradicijos yra tvarios visuomenės pagrindas. Atsakomybė yra visų mūsų rankose, sprendimuose, kuriuos priimame kasdien. Savo pranešimu noriu pakviesti susipažinti su tvaraus dizaino ir gyvenimo principais.

18.00 – 18.45

„Apie tvarų lietuvišką verslą ir kosmetikoje sutinkamus mitus“

 Pranešėjos:  Vaiva Žvirblytė ir Monika Baltrukėnaitė / SOLIDU

SOLIDU įkūrėja Vaiva ir SOLIDU gamybos specialistė Monika

Apie: Vaiva pasidalins pirmojo Lietuvoje kietosios kosmetikos prekinio ženklo įkūrimo istorija, misija ir tvaraus verslo kūrimo iššūkiais. Monika aptars labiausiai paplitusius stereotipus apei kosmetikos sudėtį ir atskleis, ko iš tiesų reikia bijoti kosmetikoje, o kurios mūsų baimės nėra pagrįstos faktais.