Ar kiekvieną rytą rinkdamiesi, kokius drabužius dėvėsime, galime prisidėti prie kovos su klimato krizės keliama problematika?

Rugsėjo mėnesį Kaune ir Vilniuje vyksiančių „Smart Pop Up“ renginių organizatoriai neabejoja, kad būtent sąmoningas mados gaminių vartojimas yra vienas iš būdų kurti pozityvius pokyčius ir gyventi sąmoningiau.

Kokybiškų audinių svarba

Darbužio etiketės skaitymas ir domėjimasis jo sudėtimi – tai pats elementariausias veiksmas, kurį dažnai praleidžiame, rinkdamiesi naują drabužį. Natūralios medžiagos, tokios kaip ekologiška medvilnė, šilkas ar kokybiška vilna, sudaro sąlygas tą patį drabužį dėvėti ne vieną sezoną iš eilės. Tinkama drabužių priežiūra yra dar vienas svarbus aspektas, galintis prailginti drabužio naudojimo trukmę. Skyrę kiek daugiau laiko daikto priežiūrai galite užtikrinti, kad jis ilgą laiką nepraras savo pirminės išvaizdos.

Drabužių funkcionalumo vertė

Pasak popup.lt komandos, lietuvių mados ir dizaino kūrėjai skiria daug dėmėsio drabužių ir aksesuarų funkcionalumui ir praktiškam panaudojimui. Akcentuodami klasikinį stilių ir laikui nepavaldžią estetikos kryptį, dizaineriai siūlo rinktis daiktus, kurie nepraranda aktualumo. Trumpalaikės mados tendencijos kuria nenutrūkstamą vartojimo poreikį, kurį, norėdami prisidėti prie aplinkos saugojimo, galime pakeisti rinkdamiesi ilgai tarnausiančius funkcionalius produktus.

Edukacijos ir diskusijų nauda

Mados ir kitų pramonės šakų profesionalai vis daugiau kalba apie tvarios gamybos principus, žiedinę ekonomiką bei inovacijas, kurios jau netolimoje ateityje keis mūsų požiūrį į daiktų vartojimą. Atskirą diskusijų erdvę „Smart Pop Up“ renginių metu pristatysiantys organizatoriai siūlo nuolatos domėtis tvarios mados ir sąmoningo vartojimo temomis, kurios padeda keisti mūsų įpročius ir kuria pozityvius pokyčius.

Smart Pop Up Kaune vyks rugsėjo 5-6 d., Mykolo Žilinsko dailės galerijoje. Į Vilnių „Smart Pop Up“ persikels rugsėjo 12-13 d. ir renginio svečiai bus laukiami MO muziejuje.